Jarmark - Były sobie świnki trzy

Podziel sie na Facebook!

"Jarmark" to był rozrywkowy program telewizyjny tworzony w latach osiemdziesiątych w Telewizji Polskiej przez Wojciecha Pijanowskiego, Krzysztofa Szewczyka i Włodzimierza Zientarskiego.

W programie prowadzonym na żywo prezentowano nowości z dziedziny sportu, motoryzacji, muzyki i rozrywki. Stałymi pozycjami audycji były m. in. materiały zza "żelaznej kurtyny", teledyski, nowości techniczne i motoryzacyjne, konkursy dla telewidzów (np. zagadki kryminalne "Inspektora Oko"). Początkowo program był emitowany nieregularnie raz w miesiącu w poniedziałki, jako alternatywa dla nadawanego w tym samym czasie w "jedynce" Teatru Telewizji. Wraz ze wzrostem popularności emisję przeniesiono na piątek. W czasie kilkuletniej emisji programu zrealizowano kilka imprez plenerowych w cyklu "Niedziela z jarmarkiem", gdzie zapraszano polskich i zagranicznych wykonawców muzycznych. Imprezy przyciągały tłumy publiczności, a jedna z największych odbyła się w dniu 21 września 1985 roku pod hasłem "Pożegnanie lata z jarmarkiem" na stadionie X-lecia w Warszawie. W widowisku tym wzięły udział miedzy innymi takie zespoły jak Universe, Papa Dance, Lady Pank, Baden-Baden, Test Dept, natomiast gwiazdą wieczoru była brytyjska grupa OMD.

Nagrania odcinków programu nie zachowały się, gdyż zapisywano je wyłącznie na "taśmę-szpiega" dla cenzury i na wypadek ewentualnych skarg ze strony władz (później taśmy kasowano). Pomimo dużej popularności wśród telewidzów (w roku 1985 twórcy: W. Pijanowski, K. Szewczyk, W. Zientarski zostali laureatami pierwszej edycji Wiktorów) w 1986 roku program zdjęto z anteny.Ogladaj Jarmark - Były sobie świnki trzy


Podziel sie:
Podziel sie na Facebook!

Dodaj na flaker.pl Dodaj na facebook.com Dodaj na grono.netl Dodaj na blip.pl Dodaj na pinger.pl Dodaj twitter.com Dodaj na sledzik.pl Wykop to!